מטרות ההתאחדות

  • יצירת תמיכה, קידום מקצועי וייצוג האינטרסים של מטפלים מורשים בשיאצו בישראל.

  • יצירת שיתוף פעולה בין מטפלים, מורים ובתי ספר משיטות שונות בארץ.

  • הרחבת מודעות הקהילה הרפואית והציבור הרחב בארץ לשיאצו, כטיפול עצמאי, יעיל ועמוק, המאזן ומחזק את הגוף והנפש, כדי להשיב את בריאות המטופל/ת ולשמר אותה.

  • קביעת סטנדרטים של הוראה ושעות לימוד, על מנת להבטיח רמה גבוהה של לימוד וטיפול שיאצו. (סטנדרטים אלה נבחנו בקפידה והם תואמים את הסטנדרטים הנהוגים בהתאחדות השיאצו האירופית).

  • קביעת כללי אתיקה מקצועית לטיפולי השיאצו בארץ.

  • יצירת קשר וחלופת ידע עם מורים וסדנאות בארץ ובחו”ל.

מהו שיאצו

שיאצו הוא טיפול במגע, המעודד את כוחות הריפוי הטבעיים של הגוף, באמצעות איזון זרימת אנרגיית החיים (צ’י, או קי) ופתיחת חסימות אנרגטיות בזרימה זו, על מנת לסייע למטופל/ת לשמור על בריאותו/ה או להשיב אותה כשצריך.

שיאצו הוא טיפול הוליסטי, כלומר טיפול המתייחס למכלול הווייתו של האדם: גוף, נפש ורוח.

למרות שפירוש המילה “שיאצו” הוא לחיצת אצבע, בטיפול השיאצו אין הפעלת לחץ אלא העברת משקל, השענות גוף המטפל/ת על המטופל/ת. השענות זו יוצרת לחץ עמוק, אך רגיש וקשוב, בנקודות מסוימות הממוקמות על רשת מרידיאנים, שהם שבילים המוליכים את האנרגיה בגוף. בנוסף, בטיפול השיאצו נעשה שימוש במתיחות וביצירת תנועה בגוף המטופל/ת. הלחץ והתנועה משחררים חסימות בזרימת האנרגיה, ושחרור זה מאפשר לגוף ולנפש לשוב לבריאות ולשמר אותה.

אבחון המטופל/ת נעשה באמצעות תשאול, וזיהוי החסימות בגוף במהלך הטיפול.

בטיפול השיאצו ניתן לעיתים להגיע לתוצאות מיד לאחר טיפול ראשון, אך לעיתים התוצאות יושגו רק לאחר סדרת טיפולים. לא ניתן לקבוע מראש את מספר הטיפולים הנדרשים כדי להגיע לתוצאות הרצויות, מכיוון שכל מטופל יגיב לטיפול באופן אחר ובקצב אחר.

בטיפול השיאצו משתמש/ת המטפל/ת בכפות הידיים, באצבעות, במרפקים, בברכיים או בכפות הרגליים שלו/ה עצמו/ה.

הטיפול מתבצע בלבוש מלא על מזרן,על מיטת טיפולים, או על כיסא שיאצו.

דילוג לתוכן